FiXperience Offline
The Offline Suite

Offline Suite

C-FIX

Beton uygulamaları için çelik ve klipsli dübel ve duvarcılık işleri için enjeksiyon sistemlerine yönelik dübel tasarım programı.

More information

FACADE-FIX

Ahşap altyapılı cephe sabitleme tasarımı

More information


WOODFIX

fischer Power-Fast ve Power-Full vidalarının kullanılacağı uygulamalara ilişkin hesaplamaların hızlı bir biçimde yapılması.

 

More information


INSTALL FIX

Yapı hizmetleri için tasarım programı
 

More information


RAIL-FIX

İç ve dış mekan alanlarında merdiven korkuluk ve tırabzanlarının belirlenmesi

More information


REBAR-FIX

Donatılı beton mühendisliği uygulamalarında montaj sonrası çubuk donatı bağlantılarının tasarımı
 

More information


C-FIX  

Statik ve yarı statik yüklere maruz kalan dübel ve uygulamalara ilişkin olarak, Avrupa Teknik Değerlendirme [ETA] ve Mühendislik çözümüne (ENSO) uygunluğun ispatı sağlanır. Mühendislik (ENSO) perspektifinden; tüm dünyada talep edilen hemen hemen her gereksinim ve tasarımın karşılanması mümkündür.

Bu hizmet sayesinde, bulunduğunuz ülkede her zaman doğru tasarımı üretme avantajına sahip olursunuz. 30'dan fazla yerel iştiraki yoluyla fischer, size tüm dünyada %100 destek sunmaya hazırdır. Dübel seçiminin kolaylaştırılması doğrultusunda, tüm ürünler için test edilip onaylanmış çoklu tasarımlar mevcuttur.

Şimdi, ankraj plakası malzeme ve  sağlamlık özelliklerinin kullanıcı tarafından tanımlanması sayesinde, gerekli ankraj plakası kalınlığının FE?-bazlı tasarımı mümkündür.  Mühendislik (ENSO) perspektifinden; şimdi, çeşitli farklı ankraj plakası geometrileri ve dübel düzenlemeleri oluşturulup ölçülebilir.

 

Link to downlaod

RAIL-FIX

RAIL-FIX balkon korkulukları, tırabzan rayları ile iç ve dış mekanlardaki merdivenlerin hızlı bir biçimde tasarlanmasına yönelik bir çözümdür. Program, önceden tanımlanmış çok sayıda sabitleme varyasyonu ve ankraj plakasının farklı geometrileri ile kullanıcıya destek verir.

Yapılandırılmış giriş rehberliği sayesinde hızlı ve hatasız bir giriş sağlanmaktadır. Yapılan girişler anında grafikte görüntilenebilir; böylece sadece girişi yapılan ilgili veriler görüntülenir. Bu da genel bakış yoluyla inceleme yapılmasını kolaylaştırır ve hatalı girişleri önler.
Ağaç ve rüzgar yüklerinin binaya olan etkisi geçerli kural seti temelinde belirlenip hesaplanır. Eklenen etkilerin seçimi önceden tanımlanmış bir seçim ekranından yapılabilir veya ayrı ayrı yerleştirilebilir.

Gerekli tüm detayları içeren doğrulanabilir bir çıktı programı tamamlar. 

Link to download

REBAR-FIX

Donatılı beton mühendisliği uygulamalarında montaj sonrası çubuk donatı bağlantılarının tasarımı.

Çok işlevli fischer Rebar-Fix seçenekleri, uç bağlantılar ya da ek donatılar hesaplanmak üzere, beton donatısının montaj sonrası bağlantısına olanak sağlar.

Link to download

INSTALL-FIX 

Program, kullanıcıya tasarım süreci boyunca adım adım yol göstericilik eder. Durum göstergesi, kullanıcıları seçilen fischer montaj sisteminin statik yük kullanımı hakkında sürekli olarak bilgilendirir.  Hızlı seçim sekmesi içerisinde, konsollar, çerçeveler ve kanalları dâhil, sayısı ona varan farklı standart çözümü sürdürülebilir. Alternatif olarak, istenen istenen sisteminin ön seçimi ile daha karmaşık sistemlerin tasarımı başlatılabilir. Program, sistemin en iyi kullanımı için, kanalların boyutunun yanı sıra destek noktalarının sayıları ve  mesafelerinin değiştirilmesi olanağı sağlar.

Bir sonraki adımda, montaj sisteminin taşıması gereken boruların tipi, çapı, izolasyonu ve sayısı tanımlanabilir.
Grafiksel olarak gösterilen destek sistemine boş veya dolgulu borular girme seçeneği otomatik olarak yük modelleri üretmekte, böylelikle kanal sistemleri için gerekli statik provaları sağlanmaktadır. Ayrıca; doğrudan, örn.  hava kanallar, kablo tavaları gibi ilave yük ya da yalnızca serbest bir biçimde tanımlanabilir noktasal ya da doğrusal yük girişleri yapılması mümkündür. Program, doğrulanabilir bir çıktıya ek olarak; tasarımı tamamladıktan sonra, örn. braketler, dişli rotlar, kanallar, boru kelepçeleri ve aksesuarlar gibi olmak üzere, seçilen sistem için gerekli bileşenlerin bir parça listesini de üretir. 

Link to download

WOOD-FIX

Çatı yalıtımı ya da yapısal ahşap konstrüksiyonlarındaki ek yerleri gibi, fischer Power-Fast ve Yapı vidaları ile gerçekleştirilecek uygulamalarınıza ilişkin hesaplamaların hızlı bir biçimde yapılmasına yönelik tasarım yazılımı.

Tasarım ilkeleri, ilgili ulusal uygulama belgeleri ile birlikte Avrupa Teknik Değerlendirme [ETA] ve DIN EN 1995-1-1 (Eurocode 5) kural ve gerekliliklerine uygunluk arz eder. Farklı şekillerine sahip çatılarda yapılacak yalıtım uygulamaları dâhilinde ve aynı zamanda basınca dirençli yalıtım malzemelerinin kullanılmasında fischer vidaları kullanılarak yapılacak sabitleme çalışmalarının tasarımına yönelik bir modüldür.

Bu yazılım modülü, belirli bir posta kodundan doğru rüzgar ve kar yükü bölgelerini otomatik olarak belirler. Bu verileri, alternatif olarak, manüel olarak kendiniz de girebilirsiniz.

Diğer modüllerde: fischer Power-Full tam dişli vida ile ana- ve ikincil kiriş bağlantıları, kaplama donatıları, yalman/kiriş donatıları, kesme koruması, genel bağlantılar (ahşap-ahşap / çelik sac-ahşap), çentikler, geçiş delikleri, mesnet yeniden yapılandırmaları ile kesme bağlantısı, bağlantı ya da donatı tasarımları yapılabilir.

En yeni modül olan "general screw connections" ("genel vida bağlantıları") modülüyle ise, fischer Power-Fast ve fischer Power-Full vidalarının kullanıldığı genel vida bağlantılarına ilişkin ölçümler yapılabilmektedir.

Link to download

FACADE-FIX

FACADE-FIX, ahşap alt malzemeli cephe sabitleme elemanlarının hızlı ve kolay bir biçimde tasarımına yönelik bir çözümdür. Esnek ve değişken alt malzeme seçimi olanağı kullanıcıya azami ölçüde özgürlük sağlar.

Ön tanımlı ortak cephe malzemeleri arasından seçim yapılabilir. Buna ek olarak, kullanıcılar, belirli ölü yüklere sahip kendi malzemelerini de ekleyebilir. Geniş çerçeve dübeli yelpazesi her türlü talebe yanıt vererek pazardaki en geniş ankraj plakası gamını sunar.
Rüzgar yüklerinin binaya olan etkisi geçerli kural seti temelinde belirlenip hesaplanır. Rüzgar yükü bölgesi doğrudan eklenebilir ya da posta kodu üzerinden otomatik olarak belirlenebilir.

Çoklu tasarım sayesinde, kullanıcı, hesaplanan sabitleme elemanı miktarı dâhil olmak üzere, öngörülen amaca uygun tüm ürünleri görüntüleyebilir.
Gerekli tüm detayları içeren doğrulanabilir bir çıktı programı tamamlar.

Link to download

İndirme ve sistem gereksinimleri FiXperience

Yazılımımızı müşterilerimiz için sürekli geliştiriyoruz. En iyi performansa sahip olmak ve böylece müşterilerimiz için en yüksek değeri üretmek amacıyla, yalnızca Microsoft.net framework 4.6'yı uyguladık. Böylelikle; indirme ve güncelleme işlemleri sırasında daha yüksek bir hıza erişiyor ve programlarımızın kullanımı sırasında daha iyi bir performans elde ediyoruz. Ayrıca, herkesin özel bir operatör grubuna karşılık geldiği üç yeni indirme şekli geliştirdik.

İndirmeler

Çevrimiçi Yükleyici (bireysel konumlu versiyon)

Bu versiyon yeni FIXPERIENCE "Web-Yükleyici"yi içerir. İndirme boyutu burada sadece 14 MB'tır.  Yükleme ve kurulum sırasında, yazılım fischer sunucusundan ihtiyaç duyulan diğer bileşenleri de alır. CAD çevrimdışı modülünü de indirmeye karar verirseniz, indirme boyutu yaklaşık 540 MB'a çıkar. Daima entegre durumdaki CAD çevrimiçi modu yeterliyse, her zaman daha küçük indirme boyutunu tercih etmenizi öneririz. Bu indirme tipini, sürekli internet bağlantısı olan bireysel konumlu bilgisayarlar için önermekteyiz. 

Download individual place version


Yöneticiler için MSI Ağ-paketi (ağ-versiyonu)

Bu versiyon, yazılımı kendi ağında kullanıma sunan ya da terminal sunucuları ile birlikte çalışan ağ yöneticilerine yöneliktir. 

Download MSI Network-package

Bireysel konum versiyonu / Çevrimdışı Kurulum (CD Versiyonu)

Bu versiyon, yazılımda herhangi bir güncelleme yapıldığı takdirde, bu güncellemenin alındığı tam kapsamlı bir CD versiyonunu içerir. Bu sayede, yazılımın bulunduğu bilgisayarın internet bağlantısı olmasa dahi, FIXPERIENCE yazılımının güncelliğini muhafaza edebilirsiniz. Bu indirme tipini, internet bağlantısı olmayan bireysel konumlu bilgisayarlar için önermekteyiz. 

Download offline installation


System requirements

Main memory: Min. 2048MB (2GB)
Operating systems: Windows Vista® (Service Pack 2) Windows® 7 (Service Pack 1) Windows® 8 Windows® 10
Notes: The actual system requirements will vary based on your system configuration and your operating system.

cd-8cc8ccd64-k2sst