C-FIX

Beton uygulamaları için çelik ve klipsli dübellere ilişkin dübel tasarım programı

Statik ve yarı statik yüklere maruz kalan dübel ve uygulamalara ilişkin olarak, Avrupa Teknik Değerlendirme [ETA] ve Mühendislik çözümüne (ENSO) uygunluğun ispatı sağlanır. Mühendislik (ENSO) perspektifinden; tüm dünyada talep edilen hemen hemen her gereksinim ve tasarımın karşılanması mümkündür.

Bu hizmet sayesinde, bulunduğunuz ülkede her zaman doğru tasarımı üretme avantajına sahip olursunuz. 30'dan fazla yerel iştiraki yoluyla fischer, size tüm dünyada %100 destek sunmaya hazırdır. Dübel seçiminin kolaylaştırılması doğrultusunda, tüm ürünler için test edilip onaylanmış çoklu tasarımlar mevcuttur.

Şimdi, ankraj plakası malzeme ve  sağlamlık özelliklerinin kullanıcı tarafından tanımlanması sayesinde, gerekli ankraj plakası kalınlığının FE?-bazlı tasarımı mümkündür.  Mühendislik (ENSO) perspektifinden; şimdi, çeşitli farklı ankraj plakası geometrileri ve dübel düzenlemeleri oluşturulup ölçülebilir.

İndirme ve sistem gereksinimlerine git

Şimdi duvarcılık uygulamalarına yönelik tasarımlar için de kullanılabilir.

Optimize edilmiş açılış süresine sahip yeni C-FIX sürümü, ETAG teknik özellikleri kapsamında, duvarcılık uygulamalarında kullanılmaya uygun sabitleme elemanı tasarımlarına olanak sağlar. Bu sayede değişken bir ankraj plakası formu mümkün kılınmakta olup; böylelikle de ETAG  029 teknik gereklilikleri kapsamında dübel sayısının 1, 2 veya 4 ile sınırlı olması gerekmektedir. Küçük biçimli tuğlaların yapımı doğrultusunda, buna ilişkin ilâve bir tasarım seçeneği mevcuttur. Bu sayede, 200 mm'ye varan daha büyük ankraj derinliklerinin planlaması ve başarılı bir biçimde hayata geçirilmesi mümkündür.

Beton uygulamalarına yönelik tasarımlara benzer bir operatör arayüzü duvarcılık uygulamalarına yönelik sabitleme elemanı tasarımında da kullanılır. Bu da hızlı giriş ve işletimi kolaylaştırmaktadır. Seçilen alt malzeme için izin verilmeyen tüm giriş seçenekleri otomatik olarak devre dışı bırakılır. İlgili tuğlaya uygun tüm olası ankraj rotu ve dübel manşonu kombinasyonları seçenek olarak sunulur. Dolayısıyla, yanlış bir giriş yapılması ihtimali söz konusu değildir. Beton ve duvarcılık uygulamalarına yönelik tasarım değişikliği sırasında, tüm ilgili veriler uyarlanır. Bu da giriş yapılmasını kolaylaştırır ve hataları önler.

En ilgili detaylar doğrudan grafiğin içine girilebilir; kısmen menüdeki tamamlayıcı detaylara ihtiyaç duyulur.
Değişikliklerin yapıldığı yerden bağımsız olarak, ilgili tüm giriş seçenekleriyle otomatik olarak karşılaştırma sağlanır. Müsaade edilmeyen kombinasyonlar anlamlı bir mesajla gösterilir; buna ek olarak, gerçek zamanlı bir hesaplama ile her değişikliğe uygun sonuçlar sunulur. Eksenel ve kenar boşlukları hakkında çok büyük veya çok küçük detaylar durum satırında gösterilir ve anında düzeltilebilir. ETAG kapsamında gerekli kılındığı biçimde alın bağlantısının dikkate alınması, bağlantı tasarımı ve -kalınlığına ait açık ve anlaşılabilir bir biçimde yapılandırılmış menü sorgulamaları yoluyla kullanıcı dostu bir biçimde tasarlanır.

Tasarım sonucu, tasarımla ilgili tüm verileri içerecek şekilde anlamlı ve doğrulanabilir bir belge olarak kaydedilebilir ve ürüne yazdırılabilir.

sc93-delivery-2