Yenilikçi aile şirketi

Kurulduğu 1948 yılındaki Suabiyalı atölye işletmesinden uluslararası arenada ses getiren bir kurum haline gelen fischer şirketler grubu örnek niteliğinde bir gelişim sergilemektedir. Aile şirketi kökenlerine daima sadık kaldı: Firmanın merkezi hiç değişmeden Nordschwarzwald Waldachtal-Tumlingen'de, Stuttgart'ın yaklaşık 60 km güneybatısında bulunuyor.

Sadece yeni ürünlere değil, aynı zamanda yeni iş sahalarının kazandırılmasına da her zaman öncülük eden yenilikçi gücü şirketin en belirgin özelliklerindendir. Bugün firmanın faaliyet gösterdiği iş kolları: fischer sabitleme sistemleri, fischer otomotiv sistemleri, fischerteknik ve fischer danışmanlıktır.
Şirketler grubu 46 ulusal şirketi kapsamaktadır. Üretim merkezleri Arjantin, Brezilya, Çin, Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve ABD'de bulunmaktadır. 2015'de dünya çapında 4423 kişilik kadro konsolide edilmiş 711 milyon Euro ciro elde etti.

En genç iş kolu olan fischer danışmanlık, şirket bünyesinde çalışanların gelişmiş yetkinlik özellikleri ile ortaya çıktı. Şirketin CEO’ su Klaus Fischer (66) tarafından hayata geçirilmiş olan fischer işlem sistemi (fPS) kalıcı iyileştirmeler için tasarlanmış ve verimliliği arttıran bir düzenlemedir. Şirket esnek ve yetkin olmalı ve daima müşteri odaklı olmalıdır.
En büyük iş kolu 14.000 üzerindeki ürünüyle fischer sabitleme sistemleridir. Ayrıca sabitleme tekniğinin önemli alanlarında teknolojik pazar liderli olması da şirketin etkin bir gücüdür. Şirketin kurucusu Artur Fischer'in 50 seneden uzun bir süre önceki efsanevi buluşu olan naylon dübel ile başlattığı devrim devam ediyor: Bugüne kadar alınmış alışılmadık oranda yüksek patent sayısı şirketin karakteristik özelliğidir.

Bu iş kolu gelecekte de şirketler grubunun ana faaliyet alanı olarak kalacak. Klaus Fischer iç pazarda da uluslararası pazarlarda olduğu gibi genişleme konusunda çok iyi fırsatlar görüyor. Bu iş kolunun gücü evinde tamirat yapandan ustalara ve hatta key-account müşterilere kadar geniş bir kitleye teknik anlamda mükemmel seviyedeki doğru ürünü sunmakta yatıyor.
Şirketin diğer önemi bir ayağı da, en modern şartlar altında Horb tesislerinde üreterek, otomobil endüstrisinin bütün devleri için kinematik iç mekan çözümleri sunabilen otomotiv alanıdır.

Ve nihayet fischertechnik yaratıcı oyuncaklarıyla portföyünü tamamlıyor. Oyuncak bloklar, konstrüksiyon oyuncaklar segmentinde bir klasik sayılır. Bu kaliteli Made in Germany oyuncaklar dünyanın her yerinde hayranlarıyla buluşuyor ve gelecekte de daha fazla hayranıyla buluşacağına inanıyoruz.

fischer İletişim


fischer Turkey

Cevizli Mahallesi Mustafa Kemal Cad., Hukukçular Towers No:66 A Blok Kat 9

34865 Kartal Istanbul

Turkey

telefon: +90 216 326 0066
faks: +90 216 326 0018